<br />
<b>Warning</b>:  Use of undefined constant AYASLI_GROUP - assumed 'AYASLI_GROUP' (this will throw an Error in a future version of PHP) in <b>/usr/home/ayasligroup/public_html/views/templates/default/layout/header.php</b> on line <b>3</b><br />
AYASLI_GROUP

NEWS

Amerika-Türk Koalisyonu’na Anlamlı Ödül

Amerika-Türk Koalisyonu’na Anlamlı Ödül

2019-01-16

Amerika-Türk Koalisyonu (TCA) Başkanı Lincoln McCurdy, merkezi Filipinler’deki Gusi Barış Ödülü Vakfı tarafından verilen 2018 Gusi Barış Ödülü’ne layık görüldü.

McCurdy, 28 Kasım’da Filipinler’in başkenti Manila’da düzenlenen törende ödülü almaya hakkazanan 13 ülkeden toplam 15 kişi arasında yer aldı. Türkiye’den de Saint Pulcherie Mezunları Öğretim Eğitim Vakfı Yeni Nesil Okulları Başkanı Faruk Cengiç, eğitim alanında yaptığı çalışmalar nedeniyle ödülü kazandı.

Asya kıtasının en prestijli ödüllerinden biri olarak görülen ve 2002’den bu yana verilen Gusi Barış Ödülü, barış, insan hakları, bilim ve sanat alanlarında dünyaya ve insanlığa katkı sağlayan kişi ve kurumları onurlandırıyor.

McCurdy’nin ödülü, ABD Kongresi’nde de yankı buldu. Kongre’deki Türkiye Dostluk Grubu’nun Eş Başkanı Demokrat Steve Cohen, McCurdy ve TCA’in bu başarısını Kongre kayıtlarına geçiren bir açıklama yaptı.

Ödülden dolayı McCurdy ve TCA’yi kutlayan Cohen, TCA’in kuruluş amacının ABD ve Türkiye arasında dostluk ve işbirliğini geliştirmek, Amerikalı Türkler’in ve Türkler’in menfaatlerini korumak, ABD’deki başka etnik ve azınlık topluluklarıyla köprüler kurmak ve Amerikalılar’ı Türkiye hakkında bilgilendirmek olduğunu vurguladı.

Duygularını Amerika’nın Sesi muhabiriyle paylaşan McCurdy, TCA’in Dr. Yalçın Ayaslı tarafından Türk-Amerikan çıkarlarını geliştirmek, Türk-Amerikan toplumu ve diğer etnik topluluklar arasında köprüler kurmak ve iki ülke arasında dengeli bir diyaloğun oluşmasını sağlamak gibi amaçlarla kurulduğuna işaret ederek, bu huşularda yaptıkları çalışmalardan dolayı ödüle layık görüldüklerini anlattı.

McCurdy, “Umarım bu ödül Türk halkının harika yönlerinin tanınmasına ve bugünün meselelerini çözmede çatışmadan ziyade diyaloğu sürdürmenin önemli olduğunun farkına varılmasına katkı sağlar” diye konuştu.

CONTACT

info@ayasligroup.com